10 důvodů, proč nikdy nepřijdu ráno včas

17. září 2016 v 13:43 | Pozorovatelka |  10 důvodů, proč...
Slavnostně vám představuji druhý článek!

A s ním nás čeká Deset důvodů, proč nikdy nepřijdu ráno včas.

Vsadím se, že pozdní příchody na schůzky, do práce, do školy, v podstatě úplně všude nejsou jen můj problém. Určitě tam venku existuje spousta dalších lidí, kteří se nedokážou dotáhnout na určené místo včas, ačkoliv se všemožně snaží. Tenhle problém je extrémní především ráno, kdy máte ještě kupu dalších věcí, které musíte stihnout. A proto si pojďme ty hrůzné důvody představit!

1. Neschopnost budíků, mobilů, kohoutů a jiných způsobů buzení
Neříkejte mi, že někteří lidé se po prvním zaznění budíku prostě zvednou, protáhnou a jsou schopni se vyhrabat z postele. Problémem číslo jedna je zkrátka to, že si budík může zvonit, jak chce, ale je spousta způsobů, jak ho ignorovat. Odložení, vypnutí, vyhození z okna, zakopání pod postel a nejhorší ze všeho - sny. Sny, které si budík přizpůsobí a najednou se vám zdá o melodii, kterou jste si zrovna nastavili.


2. Zima
Peřina má úžasnou vlastnost zahřívat nás, když spíme. Bohužel pro některé se ráno může stát neodolatelným pokušením, obzvlášť pak od září do dubna, kdy si ve své ložnici připadám jako v iglú. Takže i když si na sebe dám okamžitě po probuzení župan, pořád je tam ten moment, kdy jsem jen v pyžamu a mrznu. I teď, když na to jenom pomyslím, bych se nejradši někam zachumlala...

3. Postel - proč je po probuzení o tisíc procent pohodlnější?
Večer usínám na obyčejné posteli, ráno se probouzím na nebeském mraku z cukrové vaty. A komu by se chtělo jít ven do nebezpečného světa, když může zůstat v ráji?

4. Čaj a internet
Když už se mi poštěstí a všechny výše tři zmíněné trable překonám, chci si dát samozřejmě černý čaj, pro některé je to kafe a nebo rovnou celá snídaně. A když už piju ten čaj, proč se nepodívat, co se děje ve světě? Projet si instagram, odepsat kamarádovi nebo si prostě jen prohlížet facebook. Nakonec se z pěti minut vyklube půlhodina.


5. Co na sebe?
Je venku teplo nebo zima? A i když fouká, nebude odpoledne vedro? Zvládnu celý den v obeplé sukni? Není ten výstřih příliš? Jsem na tolik barev připravená? Doslova. Každé. Ráno.

6. Zrcadlo - nepřítel člověka
Po ránu nikdo nevypadá dobře. Že ne? A jestli ano, tak tomu nehodlám věřit, protože když si zrovna nepřeležím obličej, tak mi nejdou rozčesat vlasy nebo se mi na obličeji objeví zvláštní rudý flek. A ať se snažím jakkoliv, stejně vyjdu ven a celý můj účes, na kterém jsem si zrovna dala záležet je fuč, stejně tak makeup, který už rozhodně nevypadá přirozeně. Kdo se má vůbec snažit?

7. Klíče, mobil, peněženka
Tři základní věci, bez kterých bych byla nahraná. Ale nejen to, do tašky musím přihodit i knížku, diář, pití, nabíječku - kdyby náhodou, kapesníky a dalších tisíc maličkostí, které stejně nepoužiju. A nakonec doma nechám tu nejdůležitější věc, na kterou jsem neměla v žádném případě zapomenout.

8. Zhasla jsem? Vypla jsem sporák? Není otevřené okno?
Myslím, že tenhle bod je jasný. Spousta úkolů, které musím udělat, než odejdu. A co zalít kytky? Minimálně pětkrát se vrátím, abych mohla s klidem přežít den. A stejně jsem nervózní.

9. Zákony schválnosti
Máte schůzku, na kterou nesmíte přijít pozdě? Pak si pravděpodobně ublížíte při nandavání řasenky a hodinu se budete snažit zastavit slzy a donutit oko nevypadat natekle. Nebo konečně vyjdete ven a začne pršet. A vy samozřejmě nemáte deštník. Možností je spousta a času taky dost. No dobře, času dost není, ale to v tomhle případě nehraje roli.

10. Doslova cokoliv
Možná máte prostě jen smůlu, možná jste nešikovní. Ale zpomalit vás dokáže všechno a především vy. To se ovšem těžko vysvětluje těm, kteří si stěžují, že jste zase přišli pozdě. Na druhou stranu se to občas stává všem, ne?

Tak proč z toho dělat takové faux pas?

Pozorovatelka
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Njina Njina | E-mail | Web | 22. září 2016 v 13:39 | Reagovat

Má problém se všemi 55 body! (10+9+8+7+6+5+4+3+2+1) :-D
I já jsem chorobný nedochvilný člověk právě nejčastněji kvůli výše zmíněným důvodům.
Plus ještě kvůli tomu, že nerada, ale vážně a bytostně nerada na něco čekám. :-) ;-) Čekání - toť má noční můra! :-D

2 Pozorovatelka Pozorovatelka | E-mail | Web | 22. září 2016 v 16:17 | Reagovat

[1]: Některé věci nezměním, i kdybych se snažila jakkoliv. Vždycky brzké příchody zvládám tak týden a hned potom už zase nestíhám. :-D
To musím uznat, čekání není rozhodně nic příjemného. :-D

3 Ver. Ver. | Web | 17. října 2016 v 18:10 | Reagovat

Klíče, mobil a peněženka jsou prokletí. Najít všechny tři věci, než vylezu ven, to zabere mnohdy desítku minut :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama